Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Netradiční dopravní řešení je na cyklotrase A1 v Prazecyklostezka A1 – Radotín 06a – směr Radotín

Poslední problematický úsek z hlediska bezpečnosti na frekventované cyklotrase A1 vyřešila Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a to v okolí Radotínského přístavu. „Po dlouhém jednání mimo jiné se soukromým vlastníkem pozemků se nám podařilo úsek zprůjezdnit jediným možným řešením, a to velmi netypickým, kterému pracovně říkáme anglický,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK. Cyklisté jedoucí na Prahu vjedou na ulici Výpadovou na cyklopruh směr Praha, cyklisté jedoucí z Prahy směr Radotín, Černošice jedou po chodníku. Tudíž se cyklisté míjejí protisměrně. Takové řešení je v Praze ještě na Povltavské – U českých loděnic.

Původně na úseku dlouhém téměř půl kilometru byl záměr rozšířit chodník a zřídit na něm regulérní cyklostezku. Ten však padnul na neochotě firmy Radotínský přístav odprodat cca 1,5m široký pruh svého pozemku. „Proto nakonec vzniklo toto netradiční řešení,“ vysvětlil mluvčí TSK Tomáš Mrázek a dodal, že v daném úseku byla snížena rychlost pro automobily na 50 km/h.

 Páteřní cyklotrasa A 1 a EV4 (Eurovelo – páteřní evropská cyklotrasa Kyjev – Brno – Praha – Frankfurt – Le Havre) zajišťuje souvislé bezpečné spojení po levém vltavském břehu pro dopravní i rekreační cyklistiku.

 

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.