Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Plzni plánují zřídit síť půjčoven kol
Invalidovna, půjčovna kol v Praze 8 - Foto BB

Městská rada zvažuje možnost zřízení sítě půjčovny kol na území města Plzně. Provozovatelem automatických půjčoven chce být společnosti Homeport, která má zkušenosti s provozem již v Praze. Pro umístění stanic pro zaparkování kol by mohla radnice Plzně zapůjčit potřebná území na městských pozemcích. Než tak učiní, vyžádá si úřad podrobnější specifikaci podmínek provozu a vybudování systému na území města Plzně. 

V Plzni by šlo o osazení třiceti až čtyřiceti pěti výpůjčních stanic a kol v počtu 150 – 225 kusů na území širšího centra, Slovan a Bor. Součástí výpůjčního systému je software, který je vystavěn na centrální databázi umístěné na serveru dodavatele, komunikující prostřednictvím GSM připojení se všemi stanicemi v síti.

Veřejné půjčovny kol by měly umožnit občanům vypůjčení jízdního kola k přepravě po městě s variabilní cenou i délkou výpůjčky. Bike sharing může být jedním z nástrojů na podporu trvale udržitelného rozvoje města. Jde o systém, který se liší od tradičního půjčování kol tím, že je více orientovaný na každodenní dojíždění než na volný čas a turismus. Systém umožňuje vypůjčení kola u jednoho stojanu a vrácení u stojanu jiného. Cyklista se tak nemusí s kolem vracet na místo, kde si kolo zapůjčil.

Firma Homeport provozuje systém půjčoven kol v městské části Praha 8 – Karlín. Více informací o systému a podmínkách půjčení kola najdou zájemci na stránkách  http://www.homeport.cz/cze/

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.