Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Středočeský kraj plánuje stavbu dvou cyklostezek
Na dva projekty  rozvoje cyklistické dopravy bude Středočeský kraj žádat finanční prostředky z Regionálního operačního programu. Jedná se o dvě cyklostezky, které budou řešit bezpečnou dopravu obyvatel obcí  za prací a současně budou moci být využívány pro rekreační účely.

První „Cyklostezka Rakovník – Pavlíkov“, řeší bezpečnou cyklistickou dopravu obyvatel městyse Pavlíkov do města Rakovník. Cyklostezka naváže na bezpečnou silnicí III/2331 a stávající cyklostezkou Rakovník. Vytvoří se cyklistický okruh v bezprostředním okolí Rakovníka,  a to umožní zřízení nové velice atraktivní cyklotrasy propojující Rakovník s hradem Krakovcem. Plánovaná délka nové cyklostezky je4,3 km.

Druhou stavbou je. „Kladenská cyklostezka Praha – Hostivice – Kyšice, 1. etapa“. Tento projekt počítá s tím, že propojí ve své 1. etapě pražské městské části Řepy a Ruzyně s Hostivicí a Klášterem v Hájku.

V rámci projektu bude vybudována zcela nová cyklostezka s nestmeleným krytem v těchto úsecích:

1) Praha – napojení na cyklostezku Sobín – Hostivice, délka1,8 km,

2) Hostivice, ulice Ke stromečkům – Hostivice, ulice na Hrázi, délka0,23 km,

3) železniční přejezd – konec poutní cesty k Hájku,  délka2,7 km.

Úseky budou navzájem spojeny cyklotrasou vyznačenou orientačním dopravním značením na místních komunikacích a silnici III. třídy.  V plánu je také stavba osvětleného přejezdu pro cyklisty a přechod pro chodce přes silnici III. třídy. Celková délka této cyklistické komunikace je8 km.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.