Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Pardubicích se začal realizovat pilotní projekt integrace cyklistické dopravyPardubice jsou jedním z velkých měst, kde je cyklistické kolo často užíváným dopravním prostředkem. Cyklisté mohou využívajívat cyklostezky a zanedlouho bude vyznačený první úsek komunikace s pruhem pro cyklisty.V rámci pilotního projektu budou pruhy pro cyklisty vyznačeny na ulici Bělehradské v Polabinách od křižovatky s ulicí Mladých  až po křižovatku s ulicí Kpt. Bartoše. Cyklisté si budou moci na tomto úseku zvolit, zda pojedou po bezpečnější cyklostezce, nebo po vyhrazeném pruhu na vozovce.

Vyhrazené pruhy budou široké 1,5 metrů, křižované úseky budou červeně podbarvené. Po celé délce pruhu  budou v červeném poli vyznačené symboly kola a na úseku bude osazeno odpovídajícím dopravním značením. Pokud se pilotní projekt osvědčí, bude se ve značení pruhů pro cyklisty pokračovat v dalších částech města na komunikacích, kde to šířkové uspořádání dovolí.

V Pardubicích je tento způsob začlenění cyklistů do městského provozu zkoušen poprvé. V Praze je vyhrazeným pruhů již několik kilometrů a v Brně byl dokončen před několika měsíci také jeden úsek.

Související článek o vyhrazeném pruhu na Vršovické ulici v Praze 10 z října 2008. 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.