Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Praha se chce zaměřit více na cyklistickou dopravu a bude sčítat cyklisty
Plánovaná nová studie cyklistické dopravy a dotazníkové šetření by mělo pomoci při lepším vedení  a využívání cyklotras. V plánu budou i další cyklopruhy.

Radní Prahy schválili pro cyklistickou dopravu převedení 4 300 000,- Kč , původně určených pro zajištění běžné údržby, na zajištění zpracování odborných studií v rámci integrace cyklistické dopravy v Praze. Cyklisté tedy mohou doufat, že se podaří nalézt pro vedení cyklistických tras odpovídají prostor. Pro zvýšení používání jízdního kola je obtížné nejen aplikování moderních integračních opatření, ale především odhadnout, zda je pro cyklisti bezpečné a únosné jezdit po  kvalitně vyznačeném a dopravním značením opatřeným cyklistickým pruhem na přetížených pražských ulicích. Hlavní objem schválených finančních prostředků by měl být využitý na projektovou přípravu úprava výstavbě nových světelných křižovatek a propojování cyklistických cyklopiktokoridorů v hlavním dopravním prostoru. Dalším zpracovávaná oblast je projektová příprava nového značení cyklotras základní Pražské sítě.

Finanční prostředky jsou také schváleny pro realizaci dotazníkového šetření, které by mělo sloužit ke srovnání s výsledky předchozího průzkumu v roce 2008 a také k optimálnímu plánování cyklistické infrastruktury.

Rada také schválila požadavek komise RHMP na zajištění sčítání nemotorové dopravy – sčítání intenzit cyklistů. Na vybraných   cyklostezkách bude provedeno manuální sčítání. Časový rozsah bude 7 -20 hodin běžného pracovního dne.

Doufejme, že se v dotazníkovém šetření i dalším plánování tras  podaří  vyvést cyklistickou doprava mimo přetížené vozovky.  Cyklopiktokoridory vypadají na vozovce velice hezky, ale koho už konečně napadne, že v mnoha případech by bylo možné vést cyklistickou dopravy na širokých chodnících. Vždyť  můžeme příklady vedení cyklotras po chodnících vidět už mnoho let v Pardubicích, Ostravě i v Českých Budějovicích? Není to náhodou tím, že je v těchto městech kolo považováno opravdu za dopravní prostředek a při vedení tras je bezpečnost cyklistů na prvním místě! 

Související články:

Cyklopiktogramy na pražských ulicích…(květen 2010)

Cyklostezka v Ostravě…( březen 2009)

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.