Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nová cyklistická trasa láká cyklisty do Purkarce
Nová cyklistická trasa v délce téměř 10 km propojila Hlubokou nad Vltavou s Purkarcem. Cyklisté mohou od 18.6.2010 projíždět zajímavou trasou podél řeky Vltavy a v turisticky zajímavé lokalitě. FOTO v článku.

Trasa navazuje na cyklistickou stezku v Hluboké nad Vltavou na již dříve vybudovaný úsek pod vrchem zvaným Baba. a dál je vedena po levém břehu Vltavy po upravených turistických stezkách mezi řekou a členitým terénem směrem k obci Purkarec. Cyklisté jezdí podíl Staré obory, míjí Karlův Hrádek a v Purkarci se napojuje na místní komunikace. Vzhledem k turistické sezóně byla stavba cyklostezky dána do předčasného užívání a v podzimním období bude stavba dokončena. Od svého zprovoznění je na stezce poměrně čilý cyklistický provoz. Po nenáročné cestě z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou je nová cyklostezka zpestřením svým členitým terénem.

 Cyklostezka Hluboká n/Vltavou - Purkarec Cyklostezka Hluboká n/Vltavou - Purkarec

Trasa cyklostezka je budována v několika etapách. Úsek I. a IV. a V. . se stavěly během roku 2008. Je to úsek o délce 7 621 metrů a vede po původně nezpevněných turistických cestách upravených až na současný asfaltový povrch. Další úsek II. a III. se stavěly od listopadu 2009 do června 2010. V úseku III. se v jedné části o délce 70 metrů neprováděly žádné stavební úpravy z důvodů výskytu vzácné orchideje Kruštíku modrofialového. Na podzim by měla být i tato část zpevněna. Podél trasy je umístěno 20 informačních tabulí  o přírodních i historických zajímavostech v okolí stezky. K dispozici jsou odpočívadla a nechybí základní dopravní značení. Vzhledem k členitému terénu a poměrně živému cyklistickému provozu doporučujeme dopravní značení respektovat zejména v nepřehledných zatáčkách a svazích. Na celém úseku cesty bylo položeno cca 5 000 tun asfaltu a 15 000 tun štěrkodrtí.

Na stavbě cyklostezky bylo  použito 10 000 tun kamenné skrývky, 8 500 tun lomového kamene na zpevnění břehu řeky a pro bezpečnost osazeno 1,2 km cyklostezky zábradlím.

Investor. Město Hluboká nad Vltavou

Zhotovitel : STRABAG a.s.

Cena stavby je 47 366 466 Kč bez DPH.

Projekt byl spolufinancován ze Státního fondu dopravní infrastruktury, Regionálního operačního programu, Jihočeský kraj a s prostřednictvím nadace Jihočeské stezky také elektrárna Temelín.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.