Cyklisté mohou využívat nové cyklostojany umístěné před galerií Dvořák

V roce 2007 byla na  plzeňském sídlišti Slovany otevřena obchodní galerie Dvořák a současně byla uvedena do provozu nová cyklostezka. Ve středu 15. dubna 2009 byly u vchodu do galerie slavnostně představeny nové prototypy cyklostojanů. FOTO v článku. Konstrukční řešení je výsledkem několikaletého sbírání zkušeností zejména v cyklisticky vyspělých státech Evropy. Nové prototypy stojanů splňují obecné požadavky pro konstrukční řešení a jsou umístěny přímo před vchodem do galerie Dvořák v místě krytém před deštěm a v dohledu bezpečnostních kamer.

Plzeň - cyklostojany - galerie Dvořák  Dopravní značka pro parkování kol

Nové cyklostojany realizovalo občanské sdružení Plzeňsko na kolech za finančí podpory MO Plzeň 2 – Slovany. Nové prototypy stojanů vyrobila firma HEVI Ing. Ivany Heydukové a ukotvení provedla firma DYBS. Umístění nových cyklostojanů u galerie Dvořák je účelné. Kolem galerie vede cyklostezka, která je propojena se systémem cyklistických tras na sídlišti Slovany a v uvedené oblasti je předpoklad rozšiřování cyklistické dopravy a tím i potřeba využívání cyklostojanů.

Plzeň Slovany -  cyklostezky a přechody na křižovatce před g Projekt Parkování kol - Plzeň

„Chtěli bychom, aby pravidla pro budování vhodných parkovacích míst pro kola se stala součástí Generelu cyklistické dopravy v Plzni“ uvádí Radka Žáková, místopředsedkyně občanského sdružení Plzeňsko na kole a editorka informačního portálu pro cyklisty.“ Platné předpisy zatím řeší u veřejných staveb jen počet parkovacích míst pro auta! Problematika parkování kol a metodika řešení veřejných prostor by měla být také na programu letošní Národní cyklokonference. Pro zájemce o podrobnější informace týkající se výběru a umístění cyklostojanů doporučujeme článek na internetových stránkách www.plzenskonakole.cz   s názvem „Není stojan jako stojan aneb jak si vybrat a umístit správný cyklostojan“ s ukázkami špatných i správných příkladů.

 

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,81283 s | počet dotazů: 161 | paměť: 71987 KB. | 16.05.2021 - 04:23:14
X