Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Cyklisté mohou opět využívat opravený úsek cyklostezky A2 ve Zbraslavi

V pondělí 17. května zahájila Technická správa komunikací provoz cyklostezky A2 v opraveném úseku okolo Radotínského mostu ve Zbraslavi. Hlavní rekonstrukční práce probíhaly v loňském roce, a to mezi 15. červencem a 16. prosincem. Letos na jaře nechala TSK provést kompletní sadové úpravy, doplnit vodorovné dopravní značení dotčených částí a rekonstrukci dokončila. V rámci stavebních prací se Technická správa komunikací postarala o opravu povrchu a v některých úsecích byla cyklostezka rozšířena, což umožní bezpečnou a pohodlnou přepravu i při hustším provozu.

Cyklotrasa A2 patří k jedněm z nejoblíbenějších a nejvytíženějších v hlavním městě. Z toho důvodu se v rekonstruovaných úsecích přistoupilo také k jejímu rozšíření z 2,5 metru na tři metry. Na svazích nad gabionovými zdmi přibyly také dvě řady stromořadí. Právě završené stavební práce jsou součástí uceleného konceptu na podporu rozvoje cyklistické infrastruktury v metropoli. V letošním roce se Technická správa komunikací plánuje soustředit zejména na propojení jednotlivých cyklistických tras na území hlavního města.

„Rekonstrukci potřebovala zejména část cyklostezky v oblasti náspu. Ten začal po povodních sedat, čímž došlo k poškození povrchu komunikace,“ popisuje okolnosti stavební akce Josef Richtr, náměstek generálního ředitele Technické správy komunikací zodpovědný za oblast investic. „Upravený svah jsme stabilizovali pomocí nově vystavěných zdí o délce 170 metrů. Horní hranu gabionových zdí jsme, stejně jako nebezpečné úseky stezky, osadili zábradlím,“ vyjmenovává provedené práce. O ty se postarala společnost SWIETELSKY stavební, Dopravní stavby Střed, oblast Praha.

Zdroj: TSK Praha

Foto: TSK Praha


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,35591 s | počet dotazů: 187 | paměť: 53348 KB. | 24.10.2021 - 14:19:06
X