Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Cyklisté mohou jezdit z Pardubic do Ostřešan po nové cyklostezce

cyklostezka z Nemošic do Ostřešan

Od 25. srpna 2015 mohou cyklisté užívat nově dokončený úsek cyklostezky, která spojuje pardubickou místní část Nemošice a obcí Ostřešany. Výstavba obousměrné asfaltové cyklostezky, která vede k Nemošicím po levé straně od fotbalového hřiště v Ostřešanech, trvala necelé dva měsíce.

„Jsem moc rád, že se po 15 letech úsilí podařilo vybudovat cyklostezku s osvětlením do Nemošic. Náš záměr komplikovala složitá jednání s majiteli dotčených pozemků, ale nakonec jsme dosáhli cíle a dnes byla cyklostezka slavnostně otevřena“ dodal starosta Ostřešan Josef Vodrážka, podle něhož bylo nutné kvůli mnoha průtahům s pozemky cyklostezku postavit na druhé straně silnice vedle horkovodu a udělat ji užší, než původně měla být.

Jednání a příprava stavby trvaly dlouhé roky a koncem června 2015 byla stavba o délce 700 metrů konečně zahájena. Zdržení bylo způsobeno čekáním na dotace. Na financování cyklostezky se kromě SFDI podílely Ostřešany a město Pardubice. Rozhodnutí o přidělení podpory ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) dostaly Ostřešany v druhé polovině dubna letošního roku.

Z cyklostezky umístěné podél silnice a v blízkosti teplovodu není sice krásný výhled, ale bezpečnost cyklistů je důležitější. Silnice z Pardubic do Ostřešan a dál směrem na Chrudim je značně užívaná řidiči motorových vozidel. Vzhledem k malé šířce vozovky je vedení cyklistické dopravy po samostatné komunikaci dobré řešení.

Zhotovitelem stavby je firma Chládek&Tintěra Pardubice

 

Zdroj: Pardubice, Ostřešany

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,10055 s | počet dotazů: 176 | paměť: 29227 KB. | 21.10.2021 - 14:48:03
X