Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Čína má zájem rozvíjet spolupráci v letecké dopravě


Potvrdilo to jednání mezi ministrem dopravy Danem Ťokem s předsedou čínského úřadu civilního letectví Feng Čeng-linem, které proběhlo během návštěvy české delegace v Číně. V současnosti provozují  letečtí dopravci mezi Českem a Čínou již tři pravidelná přímá letecká spojení, a to mezi městy Peking, Šanghaj a Čcheng-tu. Cestující mají v Praze dále možnost využít návazné lety do řady evropských destinací, stejně tak cestující z Prahy opačný směrem mají možnost využít návazné lety z čínských měst do dalších míst v Číně, Asii či Austrálii. Cínským úřadem pro civilní letectví byla udělena už čtvrtá licence na přímou linku z města Šanghaje do Prahy s přestupem ve městě Si-an,

Mezi další témata schůzek společných jednání  byla spolupráce při výcviku pilotů a řídících letového provozu nebo vstup českých výrobců sportovních letadel na čínský trh. „Nabízíme kapacity pro výcvik řídících letového provozu, pilotů a leteckého personálu prostřednictvím státního podniku Řízení letového provozu ČR, navíc letecká škola F-Air v Benešově získala v říjnu 2016 čínské oprávnění výcviku pilotů Sichuan Airlines, který začal v únoru 2017 teoretickou výukou na univerzitě v Nan-ťingu, v provincii Ťiang-su a v polovině dubna nastoupila první skupina 14 budoucích pilotů,“ dodává ministr dopravy Ťok.

Další skupina 35 čínských studentů dále nastoupila do intenzivního kurzu anglického jazyka na Fakultě dopravní ČVUT v Praze a od září 2017 zahájí studium oboru profesionální pilot. V roce 2019 (po dvou letech studia) pak nastoupí k praktickému výcviku v F-Air do kurzu průkazu dopravního pilota ATPL.

S předsedou čínského úřadu civilního letectví česká delegace jednala i o certifikaci českého letounu L-410. Podle čínské strany další vývoj záleží na podpisu smlouvy o bezpečnosti v civilním letectví mezi Čínou a Evropskou unií. Podle předsedy čínského úřadu civilního letectví by tato dohoda měla být uzavřena do konce roku, následně bude moct začít certifikace stroje na čínský trh.

Zdroj: MD CR

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,88830 s | počet dotazů: 204 | paměť: 29787 KB. | 04.10.2022 - 23:00:31