Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Chameleón se usídlil na kruhovém objezdu


V mnoha městech se snaží zbavit středový ostrůvek kruhového objezdu běžného travnatého porostu a osadí květinovým záhonem nebo plastikou. V Karlových Varech byla na původně všedním kruhovém objedu pod průtahem města umístěna dřevěná socha chameleóna, která vzbuzuje zájem veřejnosti. Foto v článku. Chameleon působí velmi nevšedně mezi travinami, kamením a pod betonovým tělesem komunikace.

Karlovy Vary - okružní křižovatka s chameleonem Karlovy Vary - okružní křižovatka s chameleonem

 Dřevěná socha je dílem  sochaře Vojtěcha Návrata, který již vyzdobil sochami zvířat ZOO Chomutov a na ostrůvku v Kamencovém jezeře u Chomutova je socha  vodního živočicha. Chameleón byl umístěn na kruhovém objezdu u nákupního centra na rozcestí U Koníčka a náklady na její výroby ve výši 86.000 ,- Kč byly uhrazeny z prostředků sponzorů. Samotnému umístění předcházela potřebná terénní úprava a instalace osvětlení.

Řešení středového ostrůvků okružní křižovatky je většinou otázka kompromisu. Na jedné straně jsou finanční náklady na údržbu a na druhé straně snaha oživit prostor ve středu křižovatky v osídleném území. Každopádně může být socha nebo fontána i estetickým prvkem. V případě chameleóna se určitě podařilo získat odezvu o rodin s dětmi a pokud je v okolí obchodní středisko, pak se k němu odbočuje na „kruháku s chameleonem„.

 Nevšedním a zajímavým řešením kruhových objezdů jsme již věnovali články Křižovatka ELBA v Ústí nad Labem a Křižovatky v Lužicích u Hodonína. 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,95182 s | počet dotazů: 196 | paměť: 31829 KB. | 09.08.2022 - 06:14:22