Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Cestující si budou moci vyzkoušet jízdu ve vlacích „railjet“

České dráhy ve spolupráci s rakouským národním dopravcem ÖBB a společností Siemens, výrobcem jednotek Viaggio Comfort – u nás známých pod označením „railjet“, připravily prezentační jízdy. Vlak bude nasazen místo elektrické jednotky řady 680 Pendolino dne 17. dubna 2013 na vlak SC 513 z Prahy do Ostravy a dne 18. dubna 2013 na vlak SC 506 z Bohumína do Prahy.

Oba uvedené vlaky zůstávají z důvodu garance místa k sezení povinně místenkové. Předprodej jízdenek prostřednictvím pokladních přepážek ČD i eShopu ČD bude na tyto vlaky zahájen v pondělí 18. března 2013. Ceny jízdenek a místenek zůstávají stejné, jako pro pravidelné vlaky SC Pendolino. V těchto vlacích budou dodrženy standardy spoje SC Pendolino (bonusové občerstvení, denní tisk apod.). Oproti vlakům SC Pendolino

Komfortní soupravy railjet ÖBB a railjet ČD budou od prosince 2014 nasazeny ve dvouhodinovém intervalu na linku Praha – Brno – Vídeň – Graz, na které nabídnou novou vyšší kvalitu služeb. Jednotky railjet patří do skupiny vysokorychlostních vlaků pro rychlost do 230 km/h. Cestujícím nabízejí moderní klimatizovaný interiér, oddíly business, 1. a 2. třídy, restaurační vůz, dětské kino a celou řadu dalších služeb a výhod. ČD tak ve spolupráci s ÖBB nabídnou na lince Praha – Brno – Vídeň – Graz nejmodernější a nejkomfortnější vlaky, jaké budou moci cestující železniční dopravy v ČR využívat.

Zdroj:ČD


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,10656 s | počet dotazů: 183 | paměť: 50317 KB. | 27.09.2021 - 16:06:08
X