Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

České tramvaje budou jezdit v Bratislavě

Společnost Škoda Transportation podepsala kontrakt na dodávku tramvají pro slovenskou metropoli Bratislavu. Jedná se o celkem patnáct obousměrných moderních tramvají za 39 milionů euro (975 milionů korun). Součástí tendru je rovněž opce na dodávku dalších patnácti tramvají a opce na údržbu vozů po dobu 15 let.

Nové tramvaje přispějí hlavně ke zvýšení kvality cestování pro pasažéry. O jejich komfort bude maximálně postaráno. Přispěje k tomu zejména dostatek místa, vhodné umístění zádržných systémů a také velmi klidný chod tramvají. Vozidla budou kompletně klimatizována, včetně kabiny řidiče. Pro cestující se sníženou pohyblivostí bude připravena výklopná plošina. Ve vozidle bude také zařízení pro hlasovou komunikaci mezi nevidomými cestujícími a řidičem. Samozřejmostí bude přehledný audiovizuální, informační a kamerový systém.

Do Bratislavy poputují obousměrné pěti-článkové tramvaje 30 T, které navazují na sérii obousměrných vozidel, které si oblíbili cestující v italském Cagliari, americkém Portlandu nebo polské Wroclavi. Tramvaje budou mít podvozky s rozchodem na 1000 mm a první a poslední podvozek bude plně otočný

Kontrakt s Bratislavou byl podepsán 18.7.2013 a navazuje na úspěšné prodeje tramvají v poslední době. „Kromě Bratislavy se nám podařilo uzavřít kontrakt na dodávku 60 nízkopodlažních tramvají pro turecké město Konya. V Číně jsme podepsali kontrakt s čínskou firmou CSR Sifang Quingdao na poskytnutí licence k technologiím na výrobu nízkopodlažních tramvají typu ForCity. Celková hodnota této zakázky může dosáhnout až 5 miliard korun.  V současnosti navíc míří první tramvaje z celkem 31 do maďarské Miskolce,“ dodává generální ředitel společnosti Škoda Transportation Josef Bernard.Bratislava zaplatí nové tramvaje díky dotacím z Evropské unie. 

Základní technické parametry tramvají 30 T: Vozidlo je obousměrné v délce 32,5 m. Uveze 242 cestujících a nízkopodlažnost je 89%. Maximální provozní rychlost je 65 km/hod.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,98773 s | počet dotazů: 179 | paměť: 21769 KB. | 24.09.2021 - 10:49:26
X