Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

České dráhy zvyšují počet vlaků s internetovým připojením

Ve zkušebním provoze je nově zavedeno připojení k internetu ve vlacích EuroCity 274/275 Jaroslav Hašek Praha – Brno – Bratislava – Budapešť a zpět a Expres 144/145 Landek Praha – Olomouc – Ostrava – Žilina a zpět. V obou vlacích je zkušební provoz WiFi zajištěn ve vozech 1. třídy. O možnosti připojení k WiFi informují příslušné piktogramy ve voze. WiFi připojení k internetu je v provozu na území České republiky.  V dalších letech by se měla služba napojení na Wifi rozšířit na několik stovek osobních vozů v dálkové i regionální dopravě. Připojení k internetu by se pak stalo další z běžně dostupných služeb na expresních a také na vybraných rychlíkových a regionálních linkách. V případě regionálních osobních vlaků disponují WiFi například moderní komfortní jednotky RegioPanter a RegioShark, které jsou postupně uváděny do provozu od letošního podzimu.

 

Spoje Českých drah, ve kterých je možné využít WiFi: SuperCity Pendolino (Františkovy Lázně – Plzeň –) Praha – Ostrava – Bohumín (cestující mají k dispozici také palubní internetový portál s informacemi a zábavou);

D1 Express Praha – Brno;

Regionální spoje zajištěné soupravami RegioPanter a RegioShark, aktuálně např. Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř; Olomouc – Prostějov – Nezamyslice, Karlovy vary – Most, okolí Plzně, Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a další linky.

Spoje ČD, ve kterých probíhá zkušební provoz WiFi: EuroCity 274/275 Jaroslav Hašek Praha – Brno – Bratislava – Budapešť; Expres 144/145 Landek Praha – Olomouc – Ostrava – Žilina.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,61423 s | počet dotazů: 179 | paměť: 63975 KB. | 21.10.2021 - 12:47:34
X