Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

České dráhy zlevňují jízdenky na málo vytížených tratích


České dráhy se snaží podpořit zájem cestujících o vlaky na málo vytížených regionálních tratích a od března rozšíří seznam úseků, kde cestující dostanou automaticky o čtvrtinu levnější jízdné. Jedná se o 44 tratí po celé republice. Na trati Benešov u Prahy – Trhový Štěpánov bude zachována sleva na jízdném dokonce 50 %.

Od září 2011 platila nabídka na 18 vybraných lokálních tratích a u části spojů se díky tomu projevil nárůst obsazenosti i tržeb. Dopravce se proto rozhodl akci rozšířit na 44 traťových úseků. Příkladem může být trať č. 222 Trhový Štěpánov – Benešov, kde akce probíhá od září 2011, a cestující jsou odbavováni Akční jízdenkou se slevou 50 % ze základního jízdného. Jízdné z Benešova do Vlašimi (leden – srpen 2011) stálo 37 Kč, nyní zaplatí cestující 19 Kč. na uvedeném úseku se skutečně podařilo na zlevněnou jízdu vlakem přilákat více cestujících. Celkové tržby se na této trati zvýšily o 15%.

Akční nabídka platí na jednosměrné nebo zpáteční jízdenky mezi stanicemi, ležícími na vyhlášených tratích. Cestující, kteří využívají traťové a síťové jízdenky, nebo pro cestující, kteří se odbavují do nebo ze stanic ležících mimo vyhlášenou trať nebo uzavřený systém, slevu využít nemohou. Více informací získají zájemci na stránkách Českých drah http://www.zk4.cz/1h.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,10751 s | počet dotazů: 210 | paměť: 27886 KB. | 02.07.2022 - 10:31:52