České dráhy zavádí noční vlak s cílovou stanicí Curych


Od nového jízdního řádu 2016/17, který začne platit od 11. prosince 2016, zavádí České dráhy přímý noční vlak z Prahy přes České Budějovice a Linec do švýcarského Curychu. Tento spoj nahradí dosavadní noční vlak trasovaný přes Drážďany. Jízdenky z Prahy do Curychu budou stát od 497 Kč, s rezervací do lůžkového vozu od 994 Kč.

Expres s přímými vozy do Curychu bude začínat ve stanici Praha-Holešovice (odj. v 17:42), z pražského hlavního nádraží bude odjíždět v 18:02. Do Curychu vlak přijede v 8:20 ráno druhý den. V opačném směru z Curychu bude vlak odjíždět ve 21:40 a na pražské hlavní nádraží přijede v 10:57 následujícího dne. Končit bude tento spoj v Praze-Holešovicích. „Na českém území bude možné do vlaku nastoupit kromě Prahy také například v Táboře nebo Českých Budějovicích, v Rakousku vlak zastavuje v Linci a Salcburku, ve Švýcarsku budou cestující moci vystoupit vedle Curychu také v Buchsu poblíž hranic s Lichtenštejnskem nebo v Sargansu. V těchto stanicích bude možné přestoupit do navazujících spojů ve směru do kantonu Graubünden se světoznámými lyžařskými středisky jako Arosa, Davos nebo Svatý Mořic, kde se v únoru koná MS v lyžování v alpských disciplínách,“ říká Michal Štěpán, člen Představenstva ČD odpovědný za osobní dopravu.

Přímý lůžkový vůz řady WLABmz z Prahy do Curychu pojede v jízdním řádu 2016/17 celoročně. Cestující si budou moci vybrat mezi kategoriemi Tourist (třímístný oddíl), Double (dvoumístný oddíl) nebo Single (jednomístný oddíl) a v provedení Economy (s umyvadlem) nebo Deluxe (se sprchou a WC v oddíle). V období Vánoc a nového roku, dále od 11. do 19. února v době konání MS lyžování ve Sv. Mořici a v letní sezóně od 1. dubna do 30. října doplní lůžkový vůz také klimatizovaný vůz 2. třídy k sezení (řada Bmz).

Jízdenky z Prahy do Curychu budou stát ve voze k sezení od 497 Kč (18 EUR). Cena jízdenky s rezervací do třímístného oddílu Tourist (T3) v lůžkovém voze bude začínat na 994 Kč (36 EUR). České dráhy kromě toho navíc plánují také zvýhodněné ceny pro skupiny. Ceny jízdenek a místenek jsou stanoveny fixně v eurech a na koruny se přepočítávají podle aktuálního jednotného železničního kurzu. O termínu zahájení předprodeje budou České dráhy informovat zákazníky na svém webu.

Pro cestu po Švýcarsku mohou cestující návazně využít síťové jízdenky Švýcarského dopravního systému Swiss Travel System, které je možné zakoupit na vybraných mezinárodních pokladnách Českých drah a u smluvních prodejců. Podrobnosti jsou na www.MojeSvycarsko.com

Zdroj: CD


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,10926 s | počet dotazů: 201 | paměť: 67705 KB. | 27.09.2023 - 13:13:48