Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

České dráhy posílí spoje na Mistrovství světa v biatlonu


Od 7. do 17. února se v Novém Městě na Moravě uskuteční Mistrovství světa v biatlonu a pořadatelé počítají s velkým zájmem veřejnosti. České dráhy ve spolupráci s organizátory vypraví nové osobní vlaky o víkendech, ve dnech závodů posílí většinu pravidelných spojů mezi Žďárem nad Sázavou, Novým Městem na Moravě a Tišnovem. O víkendech posílí dopravce i vybrané osobní vlaky z Havlíčkova Brodu a zpět a také rychlíky mezi Prahou a Brnem zastavující ve Žďáru nad Sázavou. Jedna z nejkratších přístupových tras na závodiště vede od zastávky Nové Město na Moravě zastávka.

Po dobu konání mistrovství světa budou dopravu ve vybraných časech mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě zajišťovat spojené třívozové jednotky Regionova, případně jiné kapacitní soupravy. Ve všední dny je nabídka osobních vlaků ve špičce každou hodinu, o víkendech každé 2 hodiny. Navíc v sobotu 9. a 16. a v neděli 10. února pojedou mimořádné vlaky v 19:40 ze Žďáru nad Sázavou a ve 20:06 z Nového Města na Moravě. ČD posílí i spoje pokračující až do Tišnova nebo víkendové osobní vlaky z Havlíčkova Brodu a zpět. Přepravu vlakem zvolí i zájemci ze vzdálenějších míst, proto se posílí i vybrané víkendové rychlíky z Brna a Prahy přes Havlíčkův Brod zastavující ve Žďáru nad Sázavou.

ČD se spolu se Správou železniční dopravní cesty připravovaly na tuto významnou sportovní akci s větším předstihem a rekonstrukcí prošly výpravní budovy ve Žďáru nad Sázavou i Novém Městě na Moravě. Do žďárské budovy investovaly České dráhy téměř 40 mil. korun, do novoměstské pak 6,3 mil. korun. Ve Žďáru nad Sázavou se cestující dočkali nového podchodu, tří výtahů, nových schodišť na opravená nástupiště, nového osvětlení a nových informačních panelů v hale, podchodu i na nástupištích. Úpravami prošel i navazující traťový úsek do Nového Města na Moravě, na místní zastávce vzniklo nové nástupiště s bezbariérovým přístupem a staničním rozhlasem, zvýšilo se i zabezpečení dvou přejezdů.

Zdroj:ČD


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,88178 s | počet dotazů: 218 | paměť: 32445 KB. | 22.03.2023 - 19:32:04