Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

České Budějovice chtějí získat do své správy okružní křižovatky


0 0 hlasů
Hodnocení článku

Interlaken – Švýcarsko

Jedná se o okružní křižovatky na příjezdových komunikacích v směru od Tábora, Písku a Lišova. Vedení města je si vědomo, že příjezd do města je svým způsobem vizitkou samotného města,  a   to bez ohledu na to, kdo je správcem tohoto objektu. V případě jmenovaných okružních křižovatek je dosud   starost  o údržbu na  Ředitelství silnic a dálnic. Vedení města České Budějovice však  jedná  se současným správcem o možnosti převzít uvedené  objekty  a věnovat úpravě středu křižovatky patřičnou péči. Potom by mohlo dojít i k jejich úpravě a případnému umístění výtvarných prvků  z  projektu  letního festivalu  Umění  ve městě. Možná, že dojde i  k  pojmenování  jednotlivých okružních  křižovatek.  Řidiči i obyvatelé města se jistě  nechají   úpravou  křižovatek  příjemně překvapit!

Okružní křižovatky jsou v současné době oblíbeným řešením pro křížení frekventovaných  komunikací  bez  využití světelné signalizace. Střed křižovatky je řešen většinou  zvýšenou plochou osazenou zelení. V mnoha našich i zahraničních městech je tento střed křižovatek na vjezdových komunikacích využíván také jako prezentace města.  Upravené okružní křižovatky v centrech měst se často upravují tak, aby ladily s úpravou  okolního  veřejného prostoru.

Správa  okružní  křižovatky  však vyžaduje nejen prvotní nápad, ale především pravidelnou údržbu a finanční prostředky na její zajištění. V Českých Budějovicích   se na převzetí  správy křižovatek připravují a plánují vyčlenit  potřebné finanční  prostředky v připravovaném rozpočtu města pro rok 2013.

Pro příklad uvádíme jednu ukázku ze Švýcarského města. Na fotografii je zachyceno „vyzdobení“ středu okružní křižovatky v  Interlakenu .  Na malé ploše se našlo místo na osvětlení, směrové a informační tabule, vlajky, dřevěné sochy a nechybí ani květiny.  Ale do pestře vyzdobeného městečka tato úprava prostě patří. Naštěstí takovou „iniciativu“ od našich správců  nikdo neočekává.

ZDROJ: ČB


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,96342 s | počet dotazů: 218 | paměť: 30123 KB. | 04.10.2022 - 03:24:19