Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Česká inspekce životního prostředí uložila stavební firmě pokutu

Pro uložení odpadu platí pravidla a jejich porušení může znamenat pokutu. Tu dostala firma SATES MORAVA spol. s r.o., která zvolila pro odložení materiálu z opravy silnice nevhodné místo. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Olomouci  pak firmě uložili pokutu 350 tisíc korun. Stavební firma neoprávněně navezla na pozemek v katastru obce Zábešní Lhota na Přerovsku přes dva tisíce tun stavebních a demoličních odpadů. Firma byla samotným původcem odpadu a místo, kam ho v roce 2014 navezla, nebylo ze zákona pro nakládání s odpady určeno.

„Jednalo se o lesní pozemek, u nichž platí obecná zásada, že si každý musí počínat tak, aby nebyly ohrožovány nebo poškozovány,“ uvedl Radek, Pallós, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Olomouci. Inspektoři prokázali, že navezený odpad pocházel převážně z rekonstrukce ulic Losertova a Palackého v Lipníku nad Bečvou, kterou firma SATES MORAVA prováděla. U této stavby také nevedla průběžnou evidenci o odpadech a nakládání s nimi. Nepodala ani hlášení o druzích a množství odpadů.

„Při stanovení výše pokuty jsme zohlednili, že se nejednalo o první porušení zákona o odpadech, kterého se tato firma dopustila. Už v roce 2012 jsme jí uložili pokutu 90 tisíc korun za nakládání se 180 tunami odpadu na místě, které k tomu nebylo určené. Proto nyní následovala sankce vyšší,“ uvedl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Společnost SATES MORAVA se proti pokutě 350 tisíc odvolala, ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a rozhodnutí ČIŽP potvrdilo.

Zdroj: ČIŽP


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,28485 s | počet dotazů: 174 | paměť: 21736 KB. | 24.09.2021 - 11:28:27
X