Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Ceny Mosty 2012 byly předány!


0 0 votes
Hodnocení článku

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR vyhlásila vítěze ve čtvrtek 15.3.2012 vítěze v jednotlivých kategoriích ceny Mosty 2012. Do devátého ročníku soutěže se přihlásilo celkem 67 návrhů ve čtyřech kategoriích.

V kategorii I. instituce veřejné správy získala cenu Správa KRNAP za mapování bezbariérovosti Krkonoš. Projekt byl zaměřen a zmapování současné situace a přístupnost cest v Krkonoších.  Cílovou skupinou projektu ovšem nejsou jen lidé tělesně postižení včetně vozíčkářů, ale jsou to také senioři a rodiny s malými dětmi. Jednoduše všichni, kdo mají rádi hory, ale potřebují při svých výletech dobře schůdné stezky a ocení na trase možnost odpočinku a občerstvení. Bylo vytipováno 10 bezbariérových tras a vytvořeny mapy a propagační materiály. Více na http://www.krkonose.eu/index.php?s=hendikep&lang=1

Ve II. kategorii pro nestátní subjekty získal cenu Globus ČR k.s za projekt “ cesty k lidem“, v rámci kterého bylo předáno 16 vozidel pro neziskové organizace.

V kategorii III. osobnost hnutí osob se zdravotním postižením byli oceněni manželé Krpílkovi za 20letou organizaci národních abilympiád v Pardubicích. V kategorii IV . zvláštní cena byl oceněn  Mgr. Miroslav Výmola za zpřístupnění katedrály sv.Václava v Olomouci osobám se zrakovým postižením a pořádání haptických výstav liturgických předmětů.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,95532 s | počet dotazů: 202 | paměť: 32523 KB. | 07.06.2023 - 10:07:59