Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Budovy na hraničních přechodech se dočkají nového využití

V Karlovarském kraji bude objekty na hraničních přechodech v Aši na Chebsku a Hraničné na Sokolovsku využívat krajská správa a údržba silnic. Také v dalších krajích hledají pro objekty vhodné využití!

Budovy v Pomezí nad Ohří a ve městě Boží Dar budou využívat obce pro svůj rozvoj. Ve všech krajích ČR se objekty u bývalých hraničních přechodů pomalu dostávají k novým uživatelům a budou postupně sloužit novému účelu. Ústecký kraj rozhodl, že správou objektů pověří Správu a údržbu silnic Ústeckého kraje ( SUS). Ta bude moci pronajímat objekty na dobu určitou až do maximální doby 15 let. O pronájem projevují zájem podnikatelé nabízející gastronomické služby a zvažuje se také zřízení střediska dopravy TIR! Střediska nabízející služby pro řidiče kamionů ve větším rozsahu včetně kapacitního parkoviště by se určitě užilo.  To v Jihomoravském kraji zvažují o využití jen čtyř bývalých objektů na přechodech ( Poštorná, Mikulov, Valtice a Lanžhot) a  zájemci o jejich pronájem se hledají. Na dálnici D2 u hranic se Slovenskem budou objekty v užívání Celní správy, která zde bude mít zázemí a bude provádět namátkovou kontrolu.

V Jihočeském kraji je už známý uživatel objektů v Českých Velenicích. Bude zde sídlit oddělení České policie.

Objekty na bývalých hraničních přechodech však nebudou sloužit jen novým službám. Na Broumovsku v Otovicích uvažují o přebudování objektu na nové bytovky.

Zatím se kolem využíván objektů hodně mluví a jen čas ukáže, kde se povedlo najít skutečně dobré a účelné využití. Třeba se nikde neuvažuje o vybudování benzínové stanice?  

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05824 s | počet dotazů: 169 | paměť: 33302 KB. | 17.09.2021 - 07:03:19
X