Bruslaři využívají ulice měst i samostatné stezky

Pravidelné jízdy městem se pořádají v Opavě i v Pardubicích. Stezku pro in-line bruslení mají také na závodišti v Mostu.

V Opavě pořádá Univerzitní sportovní klub Slezské univerzity v Opavě v období od května do konce září každou sobotu. Dvanáctikilometrová trasa začíná ve 21. hodin na Horním náměstí a vede po hlavních komunikacích  Opavy. Bruslaře doprovází organizátoři, strážníci Městaké policie a vůz záchranné služby. Na internetových stránkách USK Opava naleznou zájemci o jízdu doporučení pro bezpečnou jízdu. USK Opava doporučuje bruslařům stezky v Městských sadech, kde je několik okruhů s asfaltovým povrchem i vodorovným značením ( brusličkou).  

V Pardubicích se bruslí každé první pondělí v měsíci a to od května do října a v letošním roce budou vyhražené trasy i ve spojení s jinými akcemi.

Z plánovaných termínů je zajímavé pondělí 1.6.2009 od 19.00 – start na parkovišti u ČEZ arény – bruslení v barvách Coca-cola, V sobotu 20.6.2009 bude od 15.00 hodin probíhat pokus o zápis do České knihy rekordů a start je opět na parkovišti ČEZ arény.

Město Most přispělo na stavbu in-line dráhy v areálu Hipodromu částkou 5,5 milionu korun. Dráha o délce 3370 metrů splňuje parametry pro pořádání závodů a byla uvedena do provozu v červenci 2008. Parkování je zdarma před areálem Hipodromu. Bližší informace na stránkách www.hipodrom.cz 

Praha – jednotlivé akce jsou pořádané v centru Prahy vedou k omezení provozu. Dopravní opatření jsou prováděná dle rozsahu akce.

V neděli 17.5.2009 se pořádá festival NESTLÉ LifeInLine TOUR 2009. Bude uzavřeno Rohanské nábřeží od 5.00 do 18.00 hodin a objízdné trasy povedou Karlínem. Pro řidiče ti znamená – uvedené oblasti se raději vyhnout!

Více o festivalu na www.lifeinline.cz

 

Z bezpečnostních pravidel pro noční jízdy Opavou vybíráme:

– Oděv přinejmenším vybavit reflexními prvky, nejlépe být vybaven reflexní vestou a blikačkou

– Není dovoleno se při jízdě držet za ruce, každý bruslař by měl jet sám

– Je nutné dodržovat bezpečnostní znamení – zvedání jedné ruky při překážce na cestě a zvedání obou rukou při brždění

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,38190 s | počet dotazů: 159 | paměť: 66980 KB. | 21.06.2021 - 05:38:10
X