Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Blikající přechody pro chodce mají v Ústí nad Labem

Snaha zvýšit bezpečnost na přechodech pro chodce v blízkosti základních škol vedla vedení města k realizaci bezpečnostních úprav. U ZŠ Palachova a ZŠ České mládeže byla na přechodech instalována zařízení s blikajícími světly ve vozovce a současně jsou přechody přisvětlené. Tím se přechod pro chodce zvýraznil.

Bezpečné přechody samy detekují chodce vstupující do vozovky. Informace o vstupu chodce na přechod pro chodce jsou v systému z kamer známy ještě dříve, než chodec skutečně vstoupí do vozovky, a jsou známy po celou dobu jeho pohybu po přechodu. I velmi pomalu jdoucí osoba malého vzrůstu je spolehlivě detekována po celou dobu překonávání vozovky. V praxi to znamená, že indikátory umístěné v přechodu svítí nepřetržitým světlem. Po přiblížení chodce do blízkosti přechodu se přechod automaticky sám aktivně rozbliká a změní svoji barvu. To je důležitým vizuálním signálem pro přijíždějící řidiče.

Dále se přechod pro chodce pro zvýšení přehlednosti výrazně přisvětluje intenzivním světlem bílé barvy, které je dobře viditelné i za snížené viditelnosti. Osvícená vozovka v místě přechodu pro chodce činí toto místo velmi přehledným pro všechny účastníky dopravy, tedy nejen pro řidiče. Řidiči jsou na základě toho schopni podstatně rychleji reagovat na chodce vstupující do vozovky a přizpůsobit tak rychlost svého vozidla těmto okolnostem.

Město chce rozvíjet systémy bezpečných přechodů na svém území. Prioritou jsou kritická místa u školských zařízení, domovů pro seniora apod.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,46669 s | počet dotazů: 173 | paměť: 29899 KB. | 17.09.2021 - 08:16:05
X