Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Bezpečnostní opatření při konání fotbalového mistrovství ve Francii

V souvislosti s teroristickými útoky v Paříži dne 13. 11. 2015 byl v zemi vyhlášen stav nouze, který posiluje pravomoci bezpečnostních složek a který platí do konce července 2016. V celé Francii byla výrazně posílena bezpečnostní opatření. V oblasti Paříže a jejího okolí navíc platí nejvyšší stupeň ohrožení před hrozícím útokem označovaný jako „Vigipirate – alerte attentat“. 

Doporučení pro návštěvníky EURO 2016

Při vstupu na turisticky atraktivní místa, kulturní a sportovní akce a do nákupních center se provádějí bezpečnostními kontroly. Přísnější bezpečnostní kontroly jsou též při odbavení na letištích.

Důkladné bezpečnostní kontroly budou probíhat i při vstupu na stadiony a do fan zón, kde budou bezpečnost zajištovat také soukromé bezpečnostní agentury.

Všem fanouškům MZV důrazně doporučuje řídit se důsledně pokyny pořadatelů, bezpečnostních orgánů i pracovníků akreditovaných soukromých bezpečnostních agentur.

Ke vstupu na stadion použijte pouze  vstupenky zakoupené  oficiální cestou. Pravost vstupenek se bude při vstupu několikrát prověřovat zvláštními detektory.

Je zakázáno přinášet na stadióny a do fan zón vlastní tekutiny, zbraně, nebezpečné předměty, výbušniny, světlice a pyrotechniku. Neberte si ani batohy a větší tašky, urychlíte tím bezpečnostní kontroly.

Přijďte včas. Stadiony budou otevřeny 3 hodiny před zápasem. Počítejte s tím, že se budou vytvářet fronty.

Občanům ČR budou v místě zápasů české reprezentace nápomocni zástupci české ambasády pro fanoušky (fan ambasáda). Ve Francii bude rovněž působit český policejní tým.

Českým občanům v nouzi bude k dispozici zástupce konzulárního úseku ZÚ Paříž, který bude také přítomen v místě zápasů české reprezentace.

Detailní a aktuální informace s nabízených službách i programu EURO 2016 naleznete na internetových stránkách Velvyslanectví České republiky v Paříži http://www.mzv.cz/paris/cz/kultura_a_skolstvi_1/kultura/aktuality/euro_2016.html

Před cestou MZV doporučuje všem občanům zaregistrovat se v databázi Dobrovolná registrace občanů ČR cestujících do zahraničí DROZD.

Zdroj: MZV


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,98535 s | počet dotazů: 181 | paměť: 29923 KB. | 17.09.2021 - 09:39:44
X