Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve Znojmě hlídají neukázněné řidiče radaryJiž několik dnů je probíhá úsekové měření rychlosti v městské části Kasárna, která je typickou průjezdní obcí a která leží na hlavním tahu na Prahu. První statistika ukázala, že rychleji, než povolenou rychlostí projede obcí v průměru 97 aut denně. Za prvních 5 dní, tj. od 6. do 10. května, kdy má město k dispozici detailnější statistiku, projelo Kasárnami celkem 28 268 vozidel: 13 760 ve směru na Znojmo a 14 508 ve směru na Moravské Budějovice. Z toho 486 překročilo maximální povolenou rychlost v obci 50 km/h. U metody úsekového měření rychlosti jde o výpočet rychlosti na základě časů průjezdu dvou bodů, kterým je ohraničený měřený úsek. V Kasárna jsou umístěny kamery v obou směrech – dvě na začátku a dvě na konci obce. Pracuje se s rychlostí průměrnou, nikoli okamžitou. V případě odchylky od maximální povolené rychlosti je vozidlo, resp. jeho poznávací značka, vyfoceno. Přestupky následně řeší MěÚ Znojmo, odbor dopravy. Dle naměřené rychlosti se výše pokuty pohybuje mezi 500 – 2 500 korun.

Ukáznit řidiče a zklidnit dopravu se snaží strážníci Městské policie díky automatizovanému měření také na dalších velmi frekventovaných tazích – na ulici Evropská (výpadovka na  Vídeň) a na průtahu Načeraticemi.

Zdroj: Znojmo

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.