Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Bohumíně zbrzdí řidiče chytré semafory
Na rušné výpadovce v městské části Skřečoň ve směru na Karvinou začaly od úterý 26. Listopadu 2019 fungovat zpomalovací semafory. Doplnil je nový chodník i nasvětlený přechod pro chodce. Na nové opatření se musí připravit také chodci. Chytré semafory totiž zaregistrují pouze rychle jedoucí vozidlo. Když na semaforu naskočí červená pro rychle jedoucí auta, neznamená to, že chodci mají zelenou. Semafor totiž po zpomalení automobilu opět spustí vozidlu zase zelenou. Aby chodec mohl bezpečně projít po přechodu, musí na semaforu zmáčknout tlačítko a vyčkat na svou zelenou.

Výstavba přechodu, chodníku i semaforů trvala tři měsíce. Součástí investice byla také úprava zdejších autobusových zálivů. Betonovou čekárnu nahradila nová prosklená a uprostřed vozovky přibyl bezpečnostní ostrůvek.

Využití chytrého semaforu k regulaci rychlé jízdy není nic nového a je využíváno v mnoha obcích již několik let. Převážně jsou však semafory umístěny při vjezdech do obcí nebo na začátku obytných oblastí. Semafory v těchto místech nejsou u přechodů pro chodce a slouží jen jako regulace rychlosti projíždějících vozidel.

Spojení brzdícího  semaforu s přechodem vyžaduje každopádně větší pozornost od chodců. Ale na našich silnicích už ani tato varianta není nic nového. Doufejme, že v Bohumíně si na nové semafory všichni účastníci  rychle zvyknou a budou je respektovat. 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.