Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Plzni plánují další úseková měření
Další dvě úseková měření plánuje na svém území zajistit Plzeň, která chce tím zvýšit bezpečnost v dopravě. Pro umístění zařízení měřící rychlost vozů vytipovala část frekventované ulice Na Dlouhých a také úsek na vysoce vytížené Karlovarské třídě. Záměr minulý týden prošel řídicím výborem, jenž má na starosti koncept Smart City Plzeň. Výbor jej označil za jeden ze smart návrhů, který by měla západočeská metropole zrealizovat. Mezi další záměry, na nichž se bude pracovat, patří umístění kamer do vozů MHD i na vstupy do objektů mateřských a základních škol, vytvoření aplikace pro energetický management městských budov, umístění videoselfie zařízení na turisticky zajímavá místa, platba předplatného jízdného za MHD inkasem a další.

„Z balíku zhruba dvaceti záměrů jsme vybrali ty, na jejichž přípravě se může pokračovat, u některých jsme doporučili dopracování, minimum záměrů dostalo ‚stopku‘. Co se týká úsekového měření, to se v Plzni velmi osvědčilo, proto chceme dělat bezpečnějšími i další lokality. Počítáme přitom s tím, že peníze, které vybereme na přestupcích, půjdou na další projekty, jež budou zvyšovat bezpečnost občanů,“ řekl primátor Martin Zrzavecký, který stojí v čele řídicího výboru Smart City Plzeň.

Podle Aleše Průši z Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně byl v ulici Na Dlouhých vybrán ve spolupráci se státní i městskou policií úsek při objektu školy a v místech přechodů pro chodce, a to v obou směrech. Na Karlovarské třídě to je úsek u křižovatky s Boleveckou ulicí, v místě přechodů pro chodce směrem z centra. „V těchto dvou lokalitách je již možnost napojení na optické sítě, to znamená, že není třeba žádat o stavební povolení,“ přiblížil Aleš Průša. Podle něj jsou celkové náklady pro zajištění měření na oba úseky odhadnuty na necelých 3,5 milionu korun bez DPH, přičemž město předpokládá, že se náklady a provoz zaplatí z výnosů, stejně jako je tomu v případě již fungujícího úsekového měření v Plaské ulici. To město spustilo loni v půlce července, za rok provozu systému kamery zachytily přes 4000 řidičů překračujících rychlost, uloženy byly sankce za zhruba tři miliony korun. Opatření výrazně zvýšilo bezpečnost chodců v lokalitě.

„Rozšíření úsekového měření i další záměry, které označil řídicí výbor na svém prvním jednání za smart řešení, jsou některé zatím na úrovni vizí, některé už detailněji rozpracované a půjdou do realizace,“ uvedl Erich Beneš, ředitel Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně, který Smart City Plzeň zajišťuje.

Zdroj: MMP

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.