Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nové oddělení dálniční policie bylo zprovozněno ve Vysokém Mýtě
V pondělí 11. července 2016 bylo za účasti starosty Františka Jiraského, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, ředitele služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky plukovníka Tomáše Lercha a dalších hostů slavnostně uvedeno do provozu dálniční oddělení policie. Dovršilo se tak intenzívní dvouleté úsilí Pardubického kraje a policie o vybudování dálničního oddělení, které by zpočátku dohlíželo na bezpečnost a plynulost silničního provozu v dopravně přetíženém úseku silnice I/35 mezi Holicemi a Moravskou Třebovou a později po dokončení prvního úseku do Ostrova také na dálnici D 35. Krajský policejní ředitel plukovník Jan Švejdar ocenil výbornou spolupráci s Pardubickým krajem i s městem Vysokým Mýtem.

Dálniční oddělení ve Vysokém Mýtě získalo svůj statut od 1. července a stalo se tak dvacátým oddělení dálniční policie v České republice. Od ledna zde působilo půl roku jako oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. V současné době při výkonu služby policisté užívají dva služební automobily s radarem pro měření rychlosti jízdy a brzy jejich vozový park posílí také výkonný motocykl.

Hejtman Martin Netolický konstatoval, že se na silnici I/35 neustále zvyšuje hustota dopravy. Zvláště poté, co se začala opravovat dálnice D 1, přibylo množství tranzitních kamionů, které ztěžují dopravu v regionu. Současná dopravní situace je podle něho už téměř za hranicí únosnosti. Výstavba dálnice z Ostrova na Moravu je v nedohlednu, a proto je tedy nutné neustále hledat náhradní řešení, která by tuto situaci zlepšila. Jako dobrý příklad hejtman vyzdvihl  stavbu okružní křižovatky při výjezdu z Vysokého Mýta směrem na Litomyšl.

Zdroj: VM

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.