Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Karlových Varech bude Centrum zdraví a bezpečí
Na začátku srpna začne EUROVIA CS stavět specifický a v České republice ojedinělý komplex. Centrum zdraví a bezpečí, kde se budou učit děti z Karlovarského kraje i širšího okolí učit, jak se zachovat při nehodách nebo požárech v reálném prostředí. Stavba bude hotova za 10 měsíců a přijde na 51 milionů korun.  Investorem projektu je Statutární město Karlovy Vary, stavba je z 85 % spolufinancována ze zdrojů Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálního operačního programu Severozápad.

Areál vznikne v městské části Tuhnice, nedaleko KV Arény v Karlových Varech Děti z mateřských, základních i středních škol si ve zmenšených modelech budov, vyzkouší, jak se chovat při hrozícím nebezpečí. Na jednu centrální budovu se zázemím pro teoretickou výuku naváže malé městečko s nemocnicí, policejní služebnou, hasičskou zbrojnicí, rodinným domkem a stanicí IZS pro nácvik požárů, úrazů i dalších mimořádných případů. Venkovní plochy pak umožní výcvik malých řidičů na dopravním hřišti, poznávání nebezpečných rostlin na „jedové zahradě“ a další výuku v prostoru malého lesíku, travnatých ploch nebo u jezírka.

Centrum, jehož výstavba je součástí Integrovaného plánu rozvoje města Karlovy Vary v Regionálním operačním programu Severozápad, nabídne smysluplné volno-časové aktivity dětí, interaktivní výchovnou a praktickou přípravu dětí k sebeochraně a vzájemné pomoci, stejně jako systematickou spolupráci záchranářů, odborníků a pedagogů. V komplexu se účastníci naučí resuscitaci a první pomoc, komunikaci a tísňová volání, záchranu v různých rizikových situacích, zaměří se na prevenci rizik v domácnosti, při požáru, orientaci v silničním a železničním provozu. Dozvědí se také informace z dopravní výchovy, vodní záchrany, nebo ochrany osobního bezpečí.

Až dosud se prevence a bezpečnost vnímala především jako součást dopravní výchovy. Nové centrum však ukazuje možnost komplexnějšího pojetí výuky bezpečného chování a jednání v krizových situacích.

Zdroj: EUROVIA CS

Aktuální201420132012201120102009

 

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.