Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Horních Počernicích je v provozu nově vybudovaný přechod pro chodce
Během října komplikovala provoz na ulici Náchodská stavba na začátku Hormích Počernic. Od úterý 28.10.2014 je stavba dokončena a zprovozněna v plném  rozsahu. Na frekventované ulici upravila nová stavba přechodu pro chodce přehlednější řešení, která pomáhá také zajistit chodcům větší bezpečnost. Stavební úpravou prošel také vjezd do ulice Stoliňská a byly také upravené bezbariérové nájezdy na chodníky. Také vozovka dostala nový povrch včetně dopravního značení.

Nové řešení se středovým ostrůvkem směruje jízdní pruhy a nechává dostatečný prostor pro chodce. Přesto musí řidiči při jízdě směrem z Prahy věnovat jízdě dostatečnou pozornost a dodržovat přikázanou maximální rychlost 30km, protože přechod je umístěn za mírnou zatáčkou .

Stavební akce byla gesci Odboru dopravních agend Magistrátu hl. města Prahy a investora Technické správy komunikací Praha(TSK). Akce byla realizována v rámci projektu BESIP. V tomto projektu se realizují drobné stavební a lokální úpravy, které jsou z hlediska bezpečnosti důležité a užitečné. Navíc se při výběru lokalit TSK spolupracuje s městskými částmi, kde se mohou odrážet a postřehy a aktuální potřeby tamních obyvatel.

úprava vjezdu do ulice Stoliňská

úprava vjezdu do ulice Stoliňská

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.