Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Informační tabule pro motoristy v Praze se osvědčily
Informační tabule pro motoristy se staly v průběhu povodní zdrojem aktuálních zpráv a mnoha řidičům usnadnily orientaci v postižených oblastech. Jen v hlavním městě Praze se na tabulích zobrazilo přes 250 mimořádných událostí. Dopravní informační centrum Praha, které dodává informace na tabule v metropoli, úzce spolupracovalo s Národním dopravním informačním centrem. „S národním centrem jsme si předávali informace, využívali vzájemně svá zařízení tak, aby motoristé byli, co nejvíce a co nejaktuálněji informováni,“ uvedl šéf Technické správy komunikací hl. m. Prahy Ladislav Pivec.

Na pražských tabulích se například objevovaly informace o omezení na dálnici D8 ve směru na Ústí nad Labem, kde byl přerušen provoz nákladních vozidel nad 12 tun. Naopak tabule na dálnici D8 přinášely zprávy o uzavírce části Liberecké ulice či omezení na mostu Barikádníků. Dálniční tabule také zprostředkovaly zprávy o uzavření a omezení provozu na Strakonické ulici. „Z pohledu informovanosti řidičů beru zprávy, které jsou zobrazovány na těchto tabulích, velmi pozitivně, a jsem přesvědčen, že přispěly k bezprostřední orientaci na komunikacích hlavních města,“ podotkl náměstek ředitele KŘ Police hl. m. Prahy pro vnější službu Zdeněk Bezouška.

Praha uvedla do provozu nové informační tabule, které umožňují zobrazit před řidičem vícebarevné zobrazení symbolů i schémat dopravní situace, v polovině letošního dubna. Řidičům nabízejí aktuální informace o dopravě na komunikacích, o nehodách a krátkodobých či dlouhodobých uzavírkách. Vedle textových informací se na nich budou postupně objevovat i mezinárodně srozumitelné symboly, dojezdové doby do vybraných míst ve městě, obsazenost parkovišť P+R a nově také dopravní schémata.

Celkem jich je více než padesát. S informačními tabulemi se řidiči v Praze mohou setkat především na důležitých příjezdových komunikacích, ale i v centru města. V souvislosti s dostavbou tunelového komplexu Blanka bude instalováno dalších přibližně 40 informačních tabulí různých typů v samotných tunelech i v jejich okolí. Celkové náklady na výstavbu systému nových tabulí dosáhly téměř 189 miliónů korun, a to včetně řídícího systému a dopravních scénářů. Moderní tabule byly vybudovány v rámci projektu Zvýšení bezpečnosti silničního provozu v hl. m. Praze spolufinancovaného z Operačního programu doprava EU.

Zdroj: TSK Praha

 

 

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.