Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve Zlíně upraví 16 frekventovaných přechodů pro chodce
Ilustrační foto - Litoměřice

Nenasvícené nebo nedostatečně osvětlené přechody pro chodce jsou v současnosti ve Zlíně velkým problémem. Vedení města se rozhodlo tuto skutečnost změnit a v rámci projektu plánuje úpravu nasvětlení kritických míst. Přechody budou nasvětleny pomocí výbojkových svítidel s bílou barvou světla, umístěných na sloupě nebo sloupech. Jejich reflektory budou přímo namířené na přechody.  Takové nasvícení přechodů je realizováno například na sídlišti Podhoří, v ulici Sokolská nebo na Cigánově.

V letošním roce si město vyhradilo 1,5 milionu korun pro realizaci první etapy projektu a v dalších letech budu vybrána další kritická místa, pro nutné úpravy.

Ve Zlíně je celkem více než 240 přechodů. O tom, že pohyb po nich může být velmi nebezpečnou záležitostí, svědčí statistika dopravních nehod na přechodu v ulici Dlouhá v centru města, který byl k 15. prosinci loňského roku zrušen.

Nasvícení přechodu pro chodce zlepšuje viditelnost prostoru pro chodce zejména při snížené viditelnosti a v nočních hodinách.  Města a obce využívají  pro zvýšení bezpečnosti chodců  také další varianty s využitím zvýrazněného svislého dopravního značení nebo umístění LED  diod umístěných do vozovky.  Ale žádné z uvedených opatření není dokonalé. Neméně důležité je umístění přechodu pro chodce a  zodpovědné chování  chodců i řidičů.

Na fotografii je varianta z Litoměřic. Tady je kromě nasvícení zvolena varianta celkem finančně nenákladného zvýraznění sloupku osvětlení .

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.