Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Jízda na červenou se nevyplatí!
V Ostravě je na frekventované křižovatce ulic Českobratrská – Sokolská v centru města instalováno zařízení, které slouží k pořizování dokumentace přestupků pro všechny dopravní směry a všechny jízdní pruhy na červenou a měření okamžité rychlosti vozidel. Jako nadstavbu systém kontroluje, zda projíždějící vozidla nejsou odcizená. Systém zjištěné přestupky automatizovaně zpracovává a protokoluje, každý přestupkový dokument má identifikační a časové údaje a je archivován pro další zpracování. Přestupkové dokumenty jsou elektronicky podepsány a jejich přenos je šifrován – nelze je tedy modifikovat či zneužít. Po vyhodnocení dopravních přestupků na pracovišti Městské policie budou přestupci předání k řešení do správního řízení odboru dopravně správních činností MMO.

Podle informací Městské policie Ostrava bylo při testovacím provozu za víkend od 24. do 25. listopadu zjištěno na křižovatce Českobratrské a Sokolské třídě celkem 44 přestupků – z toho jízda na červenou činila 24 přestupků a překročení nejvyšší dovolené rychlosti 20 přestupků.

Lze předpokládat, že umístění sledovacího systému pomůže kontrolovanou křižovatku zklidnit a že dojde ke zlepšení bezpečnosti všech účastníků silničního provozu a zklidnění

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.