Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pro větší bezpečnost chodců musel být zrušen nebezpečný přechod!
(20:30) Ve Zlíně byl ve čtvrtek 15.12.2011 zrušen přechod pro chodce na  silnici II/490 ul. Dlouhá  v centru města. Důvodem je jeho nebezpečnost, po střetech s automobily se zde zranilo v posledních letech mnoho chodců. Poslední vážnou událostí bylo těžké zranění chodkyně po střetu s osobním vozidlem.

Rušený přechod, jehož délka převyšuje 7 metrů a vede přes čtyři jízdní pruhy,  nevyhovuje požadavkům na bezpečnost silničního provozu. Stávající vodorovné i svislé značení označující přechod pro chodce bylo odstraněno a vstupu do vozovky brání  sloupky s řetízky. Na  změnu také upozorňují informační tabule. Chodci budou muset využívat nedaleký podchod nebo bezpečný světelný přechod.

Vedení radnice zvažuje i možnost, že se přechod obnoví. Pokud se ale nalezne způsob, jak výrazně snížit  rizika a zajistit větší bezpečnost chodců!

Statistika dopravních nehod na přechodu pro chodce na silnici II/490 ul. Dlouhá ve Zlíně (zdroj: Policie ČR)

rok                celkový počet DN              počet DN s chodcem

2011                   6                                 4 (celkem 5 zraněných chodců)
2010                   1                                 1
2009                   7                                 4
2008                   4                                 0
2007                   11                               1
2006                   15                               3
2005                   9                                 0

 

Přecházení přes čtyřpruhovou frekventovanou ulici je vždy rizikové a obdobné problémy musí řešit v mnoha městech a obcích. Často se řešení hledá ve stavební úpravě a  vytvářejí ve středu vozovky na místě přechodu  zelené ostrůvky. Další variantou je  zúžení vozovky na jeden průjezdní pruh před přechodem. To výrazně zpomaluje jízdu vozidel a zkrátí se přechod.  Každá lokalita se však musí posuzovat samostatně.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.