Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V místě tragické nehody je nový přechod pro chodceNa Plavské ulici v Českých Budějovicích projíždí řidiči přes nový přechod pro chodce v těsné blízkosti zastávky MHD. Řidiči si určitě všimnou červených zpomalovacích pásů a světelné signalizace. Procházející chodci uvidí také místo s květinami – připomenutí tragické nehody! FOTO v článku.

Na Plavské ulici v Českých Budějovicích se stala v říjnu 2009 tragická nehoda. Dvanáctiletá školačka přebíhala vozovku u stanice MHD, srazilo ji osobní auto a na následky zranění dívka zemřela. V závěru roku 2009  bylo rozhodnuto o stavbě přechodu pro chodce s bezpečnostními prvky.

Pro zlepšení celkové situace a přehlednosti úseku bylo vykáceno několik stromů, jejichž stav byl špatný. Přechod pro chodce je osvětlen a je také vybaven výstražným osvětlením. Světla se zapínají v souvislosti se zaznamenaným pohybem chodců před vstupem na přechod. Řidiči jsou na přechod upozorněni dopravním značením a současně je před přechodem v délce 20 metrů položen zpomalovací bezpečnostní pás ROCBINDA. Červená barva upozorní řidiče na blížící se kritické místo a drsnější povrch pásu zvyšuje brzdné účinky a krátí tak brzdnou dráhu. Úprava přechodu stála 650 tisíc korun.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.