Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Praze 9 je ve zkušebním provozu bezpečný přechod třetí generaceV Praze 9 je ve zkušebním provozu bezpečný přechod třetí generace.Přes Vysočanskou ulici využívají přechod chodci, kteří směřují z obytné části k obchodnímu centru BILLA. Bezpečný přechod využívá detekci pohybu chodců v kombinaci se zvýrazněním dopravního značení, LED návěstidel a nasvětlení.
Video v článku

V Praze 9 je ve zkušebním provozu bezpečný přechod třetí generace. Přes Vysočanskou ulici využívají přechod chodci, kteří směřují z obytné části k obchodnímu centru BILLA. Bezpečný přechod využívá detekce pohybu chodců v kombinaci se zvýrazněním značení a LED návěstidel.

Jak pracuje celý systém a kde ho lze nejlépe využívat? Na naše otázky odpovídal zástupce firmy PDSystems.s.r.o. – Ing.Jaroslav Látal

Pro umístění systému je vhodná vyšší intenzita pohybu chodců i vozidel. Systém by měl umožnit plynulejší provoz a nezpůsobovat rázy v dopravním toku. Řidiči dostávají včas informaci o umístění přechodu pro chodce a také o pohybu chodce na přechodu. To je důležité právě u ulice se dvěma jízdními pruhy v jednom směru. Detekční zóna přesně vymazuje prostor, ve kterém je chodec detekován. Zahrnuje vymezenou ( definovanou) část chodníku a celou vodorovnou dopravní značku V7. Detekční zóna se nastavuje podle geometrie každého místa. Tok chodců podélně nemá na detekci vliv, pouze v případě, kdy by byl chodník úzký a podélně jdoucí chodci by zasahovali do detekční zóny např. paží, loktem.

Přechod pro chodce je vybaven vodorovným značením, který je v ose zvýrazněn žlutočervenými LED blikači. Bílé světle zvýrazňuje přechod a červená světla blikají při vstupu chodce do detekční zóny a při přecházení přechodu.

Přechod pro chodce má také nasvětlení a zvýrazněné SDZ IP6 – 6m nad vozovkou. Postava chodce na SDZ by měla problikávat také po detekci chodce a po celou dobu přecházení.

Instalace bezpečného přechodu třetí generace na Vysočanské ulici je v  Praze první.  V roce 2005 byl upraven přechod pro chodce na Ruzyňské ulici  se systémem 2. generace a v roce 2006 na ulic Jugoslávských partyzánů. V roce 2004 byla realizována zcela první instalace přechodu s LED světly v Litoměřicích. V současné době si mohou zákazníci vybírat ze tří variant bezpečných přechodů a jsou možné i různé varianty barev LED svítidel. Více na stránkách www.bezpecneprechody,cz

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.