Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Pardubicích věnují pozornost bezpečnosti malých školáků
Od počátku roku 2008 hlídají na nejnebezpečnějších a nejfrekventovanějších přechodech v Pardubicích kromě strážníků také dobrovolníci. Do konce školního roku se systém bude ověřovat. Foto v článku.

Městská policie má čtyři pomocníky, kteří dostávají za svou službu měsíčně 1000,- Kč. Pomocníci jsou oblečeni do oranžových vest s nápisem „Škola“, jsou proškoleni a dohlíží ve dvojici se strážníkem na určitý přechod. Kombinované hlídky jsou veřejností přijímány kladně a pomocníci mají u chodců i řidičů respekt.

Pardubice - přechod pro chodce s policejní hlídkou Pardubice - přechod pro chodce

Mimo tyto kombinované hlídky regulují bezpečnost na pardubických přechodech, zejména v okolí škol, dvojčlenné hlídky strážníků již několik let a to v době před zahájením školního vyučování. Požadavky na takto hlídané přechody jsou však vyšší než je možné zajistit se stávajícím počtem strážníků. Využití dobrovolníků by mohla být jedna z možností rozšířit tuto službu. S využitím proškolených dobrovolníku se začalo v Kolíně již od září 2007- viz. článek . S využitím pomocníků pro zajištění bezpečnosti školáků mají zkušenosti i v Brně a Opavě.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.