Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Středočeský kraj se zaměřil na rychlost!
V rámci projektu Bezpečně do školy vybavuje kraj vybrané lokality okamžitými měřiči rychlosti. Už v závěru roku 2006 se instalovalo 16 těchto zařízení a letošním roce je doplní dalších 15.  V roce 2005 byla zpracována analýza nejnebezpečnějších míst v průjezdních úsecích silnic II. a III. třídy v kraji a bylo vybráno celkem 50 nebezpečných míst (  s ohledem na chodce a  okolí škol). Na tato místa budou postupně instalovány okamžité měřiče rychlosti. Uvedená zařízení patří k prostředkům, které nepřímo působí a usměrňují chování rychle jedoucích řidičů. Základním prvkem zařízení je mikrovlnný vysílač ( radar) a přijímač zabudovaný v integrované skříni společně s výrazným číslicovým ukazatelem pro zobrazení rychlosti projíždějícího auta. Měřič rychlosti také umožňuje sběr statistických dopravních údajů sloužících pro další vyhodnocení a rozhodování.

Umístění měřičů rychlosti: Nehvizdy, Jince, Všenory, Olbramovice, Týnec nad Sázavou, Zásmuky, Nové Dvory, Čáslav, Líbeznice, Cítov, Otvovice, Třebotov.

Z vlastních zdrojů si pořídila okamžitý měřič rychlosti i obec Tehov. 

Okamžité měřiče rychlosti nejsou žádnou novinkou a bývají jedním z bezpečnostních opatření na průjedních komunikacích v obcích. O zkušenostech užívání  měřiče rychlosti v Havlíčkově Brodě jsme psali již  v roce 2005.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.