Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Budeme jezdit s úsměvem ?
Ve středu 9. května 2007 zahájila Policie České republiky ve spolupráci s Českou pojišťovnou a.s. již 2. ročník celorepublikové dopravně preventivní akce  Jezdíme s úsměvem v Českých Budějovicích. Po Českých Budějovicích budou následovat i jiné regiony a akce poběží až do 27. září 2007. Cílem celého projektu je zdůraznit nutnost dodržování dopravních předpisů a zejména odpovídající rychlosti v okolí škol a míst, kde si hrají děti. Na přípravě  a výběru vhodných lokalit spolupracují školy a dopravní policisté. Dopravních kontrol na stanovištích se zúčastňují děti, které řidiče obdarují veselým nebo smutným autíčkem.

 Je to dobrý nápad, zapojit do hodnocení chování řidičů i děti. Může se jim zkušenost vrátit v dospělosti. U děti z 1. až 3. tříd to bude jistě zajímavá zkušenost. Co by však měly také děti vědět? Že udržet odpovídající konstantní rychlost není tak jednoduché a sebemenší rychlost automobilu by dětem nepomohla při jejich náhlém vběhnutí do silnice.

Vyhodnocení akce proběhne v měsíci říjnu a zájemci naleznou informace na stránkách www.mvcr.cz/policie/prevence/usmev.html.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.