Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Akce Bezpečný návrat bude realizována začátkem školního roku ve Středočeském kraji
Na včerejší tiskové konferenci představil středočeský hejtman Patr Bendl akci, která by měla přispět začátkem školního roku k větší bezpečnosti silničního provozu na vybraných místech v kraji. Kromě policistů budou na rizikových místech „dohlížet“ figuríny policistů. Ve Středočeském kraji bude v posledním prázdninovém víkendu a v pondělí 3. září 2007 dohlížet na silniční provoz 200 policistů a stejný počet figurín. Umístění figurín má především preventivní charakter a kraj za ně zaplatil 250 000 korun.  O účinnosti umístění figurín policistů si mohou zájemci přečíst v práci Bc. Ondřeje Strnada, který ve své bakalářské práci provedl průzkum chování řidičů na komunikacích ve Fulneku a v Lipníku nad Bečvou. V závěrečném hodnocení uvádí autor, že figuríny policistů mohou vést je snížení rychlosti a zvýšení pozornosti. Účinnost je však krátkodobá! Figuríny je potřeba doplnit o další opatření, která povedou k celkovému zklidnění dopravy v určeném úseku komunikace. V materiálu jsou také uvedeny informace o  využívání figurín v zahraničí i hodnocení jejich efektivity. Další informace na www.ibesip.cz.

Dodáváním figurín se zabývá např. firma SEKNE spol s.r.o. Figuríny jsou ve velikosti dospělých osob a mohou být mobilní i zabudované napevno. Doporučené umístění – na kraji komunikace při vjezdech do obce nebo města a v okolí školských zařízení.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.