Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Bezkontaktně budou moci platit cestující ve všech spojích Jihomoravského kraje

Od 1. července 2020 budou moci cestující zaplatit bankovní kartou za jízdu Integrovaným dopravním systémem Jihomoravského kraje (IDS JMK) jak ve vozech městské dopravy v Brně, tak ve vlacích i ve většině regionálních autobusů. Jihomoravský kraj i město Brno dlouhodobě spolupracují na společném Elektronickém odbavovacím systému (EOC), který přinese cestujícím celou řadu výhod. Třeba elektronickou předplatní jízdenku přiřazenou k bezkontaktní kartě si nově budou moci pořídit již nejen pro brněnské zóny 100 + 101, ale pro celé území kraje. V Brně si také cestující nebudou muset hlídat platnost jízdenek. Nikdy nezaplatí více, než na kolik přijde jednodenní jízdenka. Pro cestu do kraje si koupí kompletní sortiment jízdenek nově i ve všech vozidlech DPMB.

Na spuštění elektronického odbavení cestujících se koordinátor IDS JMK, společnost KORDIS JMK, a Dopravní podnik města Brna (DPMB) dlouhodobě chystaly. „Museli jsme vzájemně synchronizovat několik složitých projektů, pořízením nových pokladen pro regionální autobusy počínaje, přes úpravy softwaru Českých drah a úpravy Dopravního zúčtovacího centra tak, aby bylo možné pracovat s jednorázovými jízdenkami a provádět denní zastřešení, až po velký projekt DPMB, který vyměnil validátory ve vozidlech,“ vypočetl ředitel KORDIS JMK Jiří Horský.

Již dnes jsou přitom terminály umožňující elektronické platby za jízdné nainstalovány ve třech čtvrtinách regionálních autobusů IDS JMK objednávaných JMK. „V nejbližších dnech se budou držitelé elektronických předplatních jízdenek pro zóny 100 + 101 ve vlacích i v regionálních autobusech moci prokazovat jen bankovní kartou. Od července spustíme e-shop IDS JMK, který cestujícím umožní přiřadit si k bankovní kartě předplatní jízdenku pro celý region. V letních měsících očekáváme dokončení instalace zbývajících pokladen do regionálních autobusů a jejich postupné zapojení do systému EOC,“ uzavřel Horský.

Zdroj: JMK

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,22864 s | počet dotazů: 169 | paměť: 50278 KB. | 27.09.2021 - 14:37:55
X