Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Praze byla dokončena ražba tunelů na stavbě komplexu Blanka
V pondělí 10.1.2011 byl vytěžen poslední kubík zeminy z raženého tunelu v úseku Špejchar a Pelc Tyrolka. Stavbě tunelového komplexu Blanka jsme již věnovali několik článků a nadále budeme pokračovat v jejím sledování.

V roce 2011 budou probíhat práce na obezdívkách v tunelech a postupně budou zasypávány podzemní konstrukce ve stavebních jamách(Prašný most, Letná a Troja. V letošním roce by měly být také zahájeny práce na stavbě Trojského mostu a rozšíření přemostění Buštěhradské dráhy.

Stavba tunelu si vyžádala úpravu dopravního provozu na Letné a došlo k několika komplikacím během ražby. Komplikované situace se naštěstí podařilo vyřešit bez újmy na zdraví.

Související články:

Severní tubus tunelu byl proražen (12.1.2010)

Kdy budou jezdit tramvaje…(2.6.2009)

Stavba tunelu Blanka(5/2008)

Tunel Blanka se po dokončení dalších souvisejících staveb  Městského okruhu stane součástí moderního dopravního řešení v městské zástavbě s převedením dopravy pod zem. Efektivnost celého systému realizovaných staveb a dalších staveb plánovaných budou moci ohodnotit obyvatelé města až za několik let. Předběžně se uvažuje v rozmezí let 2016 – 2018.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.