Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Oprava Karlova mostu bude pokračovat ještě v letošním roce
Rada hlavního města Prahy schválila na svém jednání 15.4.2011 společnost, která byla vybrána při výběrovém řízení na realizaci opravy izolace klenby pod Křižovnickým náměstím.Opravu provede firma FIRESTA – Fišer, rekonstrukce, stavby, a.s. z Brna na cenu 36.511.326,- Kč. Do klenby pod náměstím zatéká a stávající stav ohrožuje i severní stěnu Staroměstské mostecké věže. Dodavatel nabídl provést opravu klenby pod Křižovnickým náměstím, izolaci a nové vydláždění za 448 dní. Praha na zahájení oprav má finanční prostředky a práce by mohly být zahájeny co nejdříve.

Zakázka byla zveřejněna v loňském roce v květnu a do užšího výběru se přihlásilo osm firem, které splnily podmínky. Losem byl výběr zúžen na pět uchazečů, protože zadavatel omezil počet účastníků zadávacího řízení na pět. Jako nejlepší nabídka ze zúženého počtu zájemců byla vybrána firma FIRESTA Fišer.

Poznámka: Křižovnické náměstí je v turistické sezóně maximálně obsazeno. Proudí tudy nepřetržitý proud lidí, které zastaví jen semafory pro přechod ulice. Doufejme, že se podaří vytvořit optimální harmonogram prací s ohledem na pohyb chodců.  ( vydáno 16.:00 hod)

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.