Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na obchvatu kolem Třemošné se bude stavět protihluková zeď.
Radní Plzeňského kraje schválili dotaci městu Třemošná na výstavbu protihlukové stěny na novém obchvatu.(19:45)Sdružení majitelů domů Orlík stáhlo u pražského obvodního soudu návrh na předběžné opatření o uzavření silnice. Na výstavbu protihlukové zdi dá kraj 70 procent finančních nákladů  a na zbylých 30 procent je kraj ochoten poskytnout Třemošné bezúročnou půjčku. Kraj také zaplatí nezávislé měření hluku Národní referenční laboratoří. Měření bude proveden v září, protože o prázdninách je na obchvatu menší provoz. Měření celý proces završí. Pokud se prokáže, že hluk ze silnice překračuje normu, muselo by protihlukovou zeď postavit Ředitelství silnic a dálnic.  ŘSD si nechá ještě během prázdninových měsíců zpracovat studii, která stanoví délku, výšku a umístění zdi. Výsledky měření hluku tak rozřeší, kdo se stane investorem protihlukové zdi. Dokončení její stavby je reálné ještě v letošním roce.

Obchvat Třemošné na silnici I/27 je řešen jako dvoupruh o celkové délce 3844 metrů. Na trase je jedna mimoúrovňová křižovatka a dvě úrovňové křižovatky. Železniční trať Plzeň – Žatec překonává nová stavba mostní estakádou o délce 419 metrů.

Kdo projížděl Třemošnou před dokončením stavby, ten jistě nový obchvat uvítá. Nová komunikace umožňuje plynulou jízdu bez zbytečného přeřazování rychlosti. O bezpečnostních opatřeních v okolí školní budovy byl napsán článek v roce 2009. Více o stavbě obchvatu najdete v referenčním listě ŘSD.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.