Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Část starého mostu bude umístěno v Centru stavitelského dědictvíČást příhradové ocelové konstrukce mostu z Brandýsa nad Labem s typickým plátováním a nýtováním  si do svého depozitáře vybralo Muzeum architektury a stavitelství.(10:15)

Části mostu jsou zatím uloženy v depozitáři a počítá se s tím, že budou vystavené v Plasích, kde se v roce 2015 otevře Centrum stavitelského dědictví. Ani město Brandýs nad Labem nechce na svůj starý ocelový most přes Labe zapomenout. Po dokončení nového mostu v létě 2012 by měl být postaven v jeho blízkosti malý „monument“ připomínající původní most. Pro symbolickou stavbu bude použitý segment z původní konstrukce o rozpětí tří metrů a pískovcové kvádry z oblouků starého mostu.

Demolice příhradového mostu proběhla po neúspěšném boji o jeho rekonstrukci. Most byl postaven v roce 1878 a nejcennější z dnešního pohledu bylo užití příhradových nosníků na této mostní stavbě. Před demolicí byl technický stav mostu hodnocen jako havarijní. Žádost o prohlášení mostu kulturní památkou byl Ministerstvem kultury ČR zamítnut.

Výstavba nových mostů  spojujících Brandýs nad Labem a Starou Boleslav trvá již několik let. Na poslední stavbu mostu, který nahradí odstraněný příhradový most, se stále ještě čeká. Při demolici inundačních mostů byly nalezeny pozůstatky renesančního mostu. Bližší informace a fotografie najdete v článku z listopadu 2009.  

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.