Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zástupci Moravskoslezského kraje bojují za dopravní stavby
Na ministerstvo dopravy putují dopisy od Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 a zástupců města Bohumín. Rozhodnutí o pozastavení pěti dopravních staveb na území  Moravskoslezského kraje se nesetkalo s velkým pochopením. Na ministerstvo dopravy už putují dopisy, které si mohou přečíst i naši čtenáři.

 

Vážený pane ministře,
dne 13. 8. 2010 jste rozhodl o zastavení realizace výstavby „Silnice I/11, Mokré Lazce – hranice okresů Opava, Ostrava“. Jedná se o páteřní komunikaci mezi Ostravou a Opavou. Stávající silnice I/11 mezi těmito dvěma městy je extrémně dopravně zatížena s vysokou nehodovostí. Vaše rozhodnutí považujeme za nekoncepční a neekonomické, postrádající racionální a analytické podklady a je navíc v zásadním rozporu s programovým prohlášením vlády. Došlo tak k výrazné destabilizaci při budování páteřní silniční sítě na území Moravskoslezského kraje.
Tento Váš krok dále negativně ovlivní rozvoj dopravní infrastruktury v západní části našeho kraje. Ta je nutnou podmínkou pro další rozvoj Opavska, Bruntálska, Krnovska, Osoblažska a západní části Ostravy postižených vysokou mírou nezaměstnanosti. Zastavením této stavby dojde zcela jistě k dalšímu zhoršování životního prostředí a alarmující nehodovosti na tomto klíčovém úseku komunikace I/11.
Proto důrazně požadujeme obnovení výstavby komunikace I/11 a zajištění finančních prostředků na její realizaci. Naši občané vyjadřují s Vaším rozhodnutím kategorický nesouhlas a my jako představitelé samospráv se s tímto postojem plně ztotožňujeme.
Žádáme Vás opakovaně o změnu Vašeho rozhodnutí.

 Bohumínští chtějí bojovat peticí proti rozhodnutí o zastavení stavby mostu ve Skrečoni.

Pane ministře, nezastavujte výstavbu mostu!
My, níže podepsaní, jsme zásadně proti rozhodnutí ministra dopravy JUDr. Víta Bárty zastavit práce na stavbě nového mostu v Bohumíně-Skřečoni. Žádáme, aby rezort dopravy své stanovisko přehodnotil, pan ministr své stanovisko změnil a práce na mostě pokračovaly.
Most mezi bohumínskými částmi Skřečoň a Nový Bohumín je pro nás strategicky důležitý. Doprava ve městě po snesení starého skřečoňského mostu kolabuje a zatěžuje Bohumín enormní prašností, chodci i cyklisté se do centra města a domů dostávají jen s velkými obtížemi, děti i dospělí jsou prakticky 24 hodin denně předimenzovanou dopravou ohroženi, objízdné trasy jsou v dezolátním stavu. Nový most potřebujeme a protože starý již neexistuje, není pro nás cesty zpět. Zastavení prací a zakonzervování stavby je proto pro nás zcela nepřijatelné. Trváme na tom, aby projekt výstavby mostu dál pokračoval!
Petice bude předána ministru dopravy Vítu Bártovi při jeho návštěvě Bohumína (zřejmě v pátek 27. 8.). Každý občan může svým podpisem podpořit petici jen jednou. Obsah petice můžete podpořit na webových stránkách města Bohumína www.mesto-bohumin.cz

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.