Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dálnice D1 se bude postupně rozšiřovat na tři jízdní pruhyJedná se o úsek na Slovensku mezi městy Bratislavou a Trnavou. Od května letošního roku se začaly provádět práce na sanaci stávajících krajnic a úpravou prochází i střední dělící pás.Národná diálničná spoločnosť zahájila I.etapu rozšiřování dálnice dne 1.5.2009  a v polovině listopadu 2009 by měl být nově upravený úsek otevřený. Před zahájením prací proběhla příprava včetně laboratorních zkoušek. V současné době se postupně pracuje na středovém dělícím pásu, kde se zeleň nahrazuje betonovým pásem a osazují se betonová svodidla. Více práce mají stavbaři s rozšiřováním vozovky v místech mimoúrovňových křižovatek. Po dokončení prací na I. etapě stavby bude pokračovat II.etapa úprav, při kterých se bude rozšiřovat násypové těleso dálnice tak, aby vznikl potřebný odstavný pruh.  Součástí projektu by měla být také realizace souběžně vedených dvoupruhových silnic podél dálnice s možností napojení v místech mimoúrovňového křížení. To by mělo umožnit převedení dopravy z dálnice v případě komplikovaného průjezdu z důvodů havárie nebo oprav.

Informace o rozšiřování dálnice u našich sousedů přinášíme rádi a je škoda, že práce na rozšíření dálnice nezačala také u nás. Svůj názor můžete vyjádřit v naší anketě.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.