Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Staví se nový most přes Vltavu
V těchto dnech byly zabetonovány pilíře na pravém břehu Vltavy a probíhají přípravné práce pro zavěšení posuvného bednění k letmé betonáži mostovky. Od Komořanského portálu nově budovaného tunelu se rýsuje celá trasa budoucí mostní estakády. Foto a video v článku. Úsek R 513 začíná u obce Vestec a končí rozsáhlou mimoúrovňovou křižovatkou Strakonická u Lahovic. Už nyní se staví množství pilířů pro mostní estakádu a nájezdové rampy. 

Stavba mostu přes Vltavu Stavba mostu přes Vltavu

Přes Vltavu a železniční trať povede 236 metrů dlouhý most o třech polích, na který bude navazovat nájezd do 70 metrů dlouhého přesypaného tunelu a dále do 1930 metrů raženého tunelu. Tunel bude tvořen dvěma tubusy o převýšení 120 metrů. Stoupací tubus v šířce pro tři jízdní pruhy je již proražen a dvoupruhový severní tubus  bude proražen během července letošního roku. Současně s ražbou tunelu probíhá betonování tubusů přesypaného tunelu  a hloubení zářezu pro vedení komunikaci. Na stavbě pracuje každý den na 600 pracovníků a práce na stavbě tunelu  pokračují nepřetržitě po  24 hodin denně.

Tunel Komořany - západní portál Tunel Komořany - ražba severního tubusu

Vytěžená hornina bude využita pro budování protihlukových valů.  V úsecích , které prochází v blízkosti rezidenčních oblastí, povede tras komunikace v hlubokém zářezu a kolem stavby budou umístěné protihlukové stěny a protihlukové valy. Bezpečnou migraci živočichů umožní tři biomosty – zatravněné přechody s  oplocením. 

Zhotovitel stavby: Sdružení Vestec – Lahovice, Skanska DS a.s., Skanska BV a.s. a Alpine Mayreder Bau GmbH

Investor: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Předpokládaný termín dokončení je rok 2010

Související článek o výstavbě tunelu Marie .

Videa:

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.