Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nová přeložka silnice dovede návštěvníky až k Lednickému areálu
Silnice II/422 vedoucí přes Lednici má nový kvalitní povrch a především jsou zde uplatněny stavební úpravy, které zvyšují bezpečnost účastníků provozu a v předchozích letech jsme je obdivovali u našich sousedů v Rakousku. FOTO v článku.

Nová silnice odvádí dopravu mimo centrum obce a při výjezdu z obce projíždí kolem vchodu do Lednického areálu. Před vjezdem do obce jsou nové vjezdové ostrůvky, které nutí řidiče vjíždějícího do obce zpomalit rychlost. Nově jsou upravené povrchy chodníků, autobusové zastávky i krátkodobá parkovací stání. Na přechodech jsou chránící středové ostrůvky pro chodce. Opravený byl také most a v jedné části silnice byly postaveny protihlukové zdi. Průjezd po nové silnici je skutečně pohodový a dobře viditelné je i vodorovné značení provedené strukturovanou hmotou. Projekt Ing. Rybáka původně obsahoval křížení s příčnou silnicí kruhovou křižovatkou. K realizaci této úpravy však nedošlo z důvodů komplikací s vyvlastňováním pozemků. Po dokončení přijali obyvatelé obce novou úpravu komunikace kladně i přes počáteční obavy. Lednice - vjezd do obce Lednice - krátkodobá stání

Motorizovaní návštěvníci Lednického areálu mohou využít prostorné parkoviště umístěné proti vchodu do areálu.

Lednice - v dálce chránící ostrůvek na přechodu pro chodce Lednice - most č.422-045

Lednický areál je turisticky zajímavý cíl. Pro cyklisty je však jízda areálem zakázaná a tak mohou využít pěší prohlídku nebo plavbu lodí. Trasy lodních prohlídek a cenová nabídka na adrese společnosti 1. Plavební  ZDE. Plavba lodí se vyplatí zejména skupinám v počtu nad 18 osob.

Návštěva Lednice a zámku Lednice je dobrý tip na turistický výlet.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.