Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dopravní zajímavosti ze Schiphol Amsterodam
Každý, kdo se rozhodne cestovat do Amsterodamu letecky, ten si vychutná vybavení dopravního terminálu propojujícího železniční a leteckou dopravu. Schiphol je živým centrem služeb i zajímavě řešeným prostorem. Foto v článku.

Letiště postavené 3 metry pod úrovní hladiny moře má jeden terminál  a tři sekce příletů a odletů. Pěkný pohled nabízí veřejnosti přístupná vyhlídka umístěná na střeše terminálu a otevřená do 20.00 hodin. Cestující se při příletu dostávají prostorem připomínající obchodní pasáže až do centrální haly, kde je možné získat další informace a kde je navigační systém zavede k dalšímu dopravnímu prostředku. Před letištní halou jsou nástupiště autobusů a dlouhá fronta slušně čekajících cestujících končí u nástupiště taxíků. Kolem letiště jsou umístěny i parkovací domy a hotely. Kdo si však chce automobil zapůjčit, pak využije službu půjčovny umístěné přímo v jedné části hlavní haly.

Schiphol  Amsterodam Schiphol Amsterdam - eskalátory k vlakům

 Většina cestujících však pokračuje dál vlakem a vlakem vede cesta i na hlavní nádraží Amsterodamu. Pro zakoupení jízdenky lze využít prodejní automaty i běžné pokladny. Do podzemí na nástupiště k vlakům vedou eskalátory a protože většina cestujících si veze zavazadla na vozících, jsou před vstupem na eskalátory zábrany. Na každé nástupiště k vlakům vedou pochopitelně také výtahy.

 Schiphol Amsterodam - vybavení haly Schiphol Amsterodam - výtahy k vlakům

V hale neschází ani automat pro přivolání asistenční služby. A když se cestující budou chtít s někým setkat, pak se sejdou pod  Meeting point. Pod viditelně označeným místem tady čekají i řidiči hotelových služeb.

V centrální hale Schiphol Amsterodam jsou dobře viditelné textové tabule s informacemi o odletech i příletech a stejně tak tabule s informacemi o vlakových spojích. Schiphol Amsterodam je skutečně dobrý dopravní terminal s odpovídajícími službami a vybavením!

Meeting point. Schipol Amsterodam - Meeting point

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.